VYDAJTE SA ZA DOBRODRUŽSTVOM

Prechádzky v okolí

Prírodné atrakcie

Rozhľadňa Polomské Očko (5 km od drevenice)

Pre menej zdatných turistov odprúčame výlet na vyhliadkovú rozhľadňu. Nájdete ju v katastri obce Polomka pri lyžiarskom vleku Bučník.  Auto môžete zaparkovať pri Penzióne Bučník a popri vleku vystúpite k rozhľadni Polomské Očko. Naskytnú sa vám nádherné výhľady na Nízke Tatry, Kráľovu Hoľu, Slovenské Rudohorie. Spálené kalórie môžete doplniť v Penzióne Bučník, deti sa tu môžu vyblázniť na detskom ihrisku.

Chamkova stodola, Prameň Hrona a Chmarošský viadukt
(20 km od drevenice)

Symbol Horehronia je Chamkova stodola, ktorá sa nachádza pri ceste I/66 pred obcou Telgárt. Za obcou Telgárt smerom na Poprad nájdete asi najfotografovanejšie miesto Horehronia Chmarošský Viadukt a cca 500 metrov za ním Prameň Hrona.
Na kávičku sa môžete zastaviť v originálnej kaviarni Depo Cafe
s výhľadom na Chmarošský Viadukt a okolitú prírodu. 

Lúka plná sysľov (31 km od drevenice)

Malé tvory vás okamžite chytia za srdce. Nájdete ich v lokalite Biele vody na Muránskej planine asi 2 km za obcou Muráň. Malé sysle môžete kŕmiť jablkami, mrkvou alebo slnečnicou.

Čiernohronská železnica a cyklodreziny (31 km od drevenice)

Zážitko pre malých aj veľkých je jazda na úzkorozchodnej železničke. Na historický vláčik nasadnete priamo v centre obce Čierny Balog (okres Brezno), vybrať sa môžete po troch hlavných trasách, najobľúbenejšia z nich vedie do lesníckeho skanzenu Vydrovo. Nájdete tu náučný chodník s viac ako 75 zastávkami, kde sa dozviete všetko o živote lesov a starostlivosti o ne. V skanzene je bufet s možnosťou občerstvenia a stánok so zmrzlinou. Okrem vláčika môžete vyskúšať aj jedinečné horehronské cyklodreziny.

Ranč pod Ostrou skalou, Stratená (35 km od drevenice)

Ak chcete zažiť atmosféru divokého západu navštívte Ranč
pod Ostrou skalou. Nachádza sa za obcou Telgárt smer Rožňava pri hlavnej ceste I/67 pred obcou Stratená. Vyskúšajte jazdu na koni, v lete nahliadnite do indianských teepee stanov a ochutnajte jedlá v zrubovej reštaurácii s terasou. Pre deti sú pripravené preliezky a malé drevené domčeky. Približne 2 km od ranča sa nachádza Dobšinská ľadová jaskyňa.

Ak sa rozhodnete pre prechádzku odporúčame smer Horský Hotel Vŕšky. Od drevenice vydajte po asfaltovej ceste. Po po cca 1,5 km prídete k rybníku, okolo ktorého sa môžete poprechádzať. Je možné získať aj jednodenné povolenie na lov rýb. Pokračovaním po ceste vás po prekonaní cca. 4,5 km čaká terasa hotela s možnosťou občerstvenia s krásnym výhľadom na obec
a okolitú prírodu. V areáli môžete pozorovať divoko žijúce kone. Počas víkendov v poobedňajších hodinách je jazda na koňoch
pre deti zdarma. 

Náš tip na túru: K Útulni Andrejcová (11 km od drevenice)

Odporúčame stredne náročnú túru k turistickej útulni Andrejcová (1410 m n.m.). Trasa po žltej značke začína v obci Pohorelá, čas výstupu je 2:00 h. Útulňa bola v roku 2021 zrekonštruovaná.

Za srdcom Nízkych Tatier: Kráľova hoľa (20 km od drevenice)

Zážitkom bude určite aj výstup na Kráľovu hoľu 1946 m n.m. Trasa po modrej značke štartuje v obci Šumiac, prevýšenie je 1045 m, čas výstupu je 3:30 h.
Na Kráľovu hoľu vedie aj cyklotrasa v dĺžke 12 km s prevýšením 1040 m. Pre menej zdatných cyklistov odporúčame zapožičanie
e-bikov priamo v obci Šumiac https://ebikypodkralovouholou.sk/

Ďalšie turistické trasy:

VIAC TIPOV NA VÝLETY V REGIÓNE HOREHRONIE NÁJDETE NA WWW.HOREHRONIE.SK

Online rezervácia